Неділя, 17.10.2021
Вітаю Вас Гість • Реєстрація • Вхід

Обробка металів

 

» Метали та сплави
» Обладнання робочого місця
» Цікаво!

Метали в космосі


 Освоєння космосу відкриває перед металургами нові технологічні можливості. У невагомості різко змінюються процеси перебігу рідин і теплопереносу. Завдяки цьому в космосі можна використовувати абсолютно нові способи отримання та переробки металевих і неметалевих матеріалів.

 Розплав під дією поверхневого натягу приймає кулясту форму і вільно повисає в просторі. Як показали американські та радянські дослідження, розплавлена ​​мідь в космосі за 3 секунди утворює кулю діаметром 10 сантиметрів.

 Метал не забруднюється домішками, які на Землі переходять на нього зі стінок печі. За допомогою електричних і магнітних полів вільно ширяючому розплаву можна зробити потрібну форму - таким чином народилася нова технологія формоутворення металевих деталей. Різні розплави, що сильно відрізняються один від одного по щільності, ідеально змішуються між собою і після цього не розшаровуються - на Землі це неминуче відбувається під дією сили тяжіння. Можна навіть змішувати розплави з газами. Матеріал містить 87% газу і 13% сталі, плаває у воді як пробка. Такі спінені матеріали відкривають шлях для нових конструктивних рішень у суднобудуванні й авіації.